Osobně lze vyzvednou v Hradci Králové - sídlo Pod Strání, Nový Hradec Králové. ********************************************************************************** Každý objednaný kousek, je pro Vás dárkově zabalen v krásném pytlíčku! xoxo
2 položek celkem
Náramek paracord BASIC
od 99 Kč

Nenápadný náramek, který přesto zaujme. V jedné barvě zde na e-shopu. Jiné druhy a vícebarevné  objednávejte přes FB...info v popisu.  

284/CER

Materiál: Paracord 550, české výroby a dle norem americké armády

Paracord - jde o velmi populární šňůru. Název vychází ze slov parachute (padák) a cord (šňůra). Jde o "měkkou", poddajnou, ale velmi pevnou PA šňůru (až 270kg v tahu)

 Tip jak šnůru rozmotat: Použijte ostřejší předmět, třeba nůžky nebo klíč (ale jde to i nehtem). V místě zatavení odloupněte konec šňůry a pak už stačí rozmotávat a vyndat sponu. Šňůru pak můžete použít k těmto účelům...

  Tip jak šňůru použít:

1) Tvorba přístřešku
Jedno z nejlepších použití paracordu v divočině. Stačí jen napnout paracord mezi dva stromy, přehodit přes něj celtu, pončo nebo jinou plachtu, a máte jednoduchý úkryt před nepříznivým počasím. Přístřešek můžete vylepšit a zabezpečit tím, že rohy plachty přivážete ke kolíkům, nebo k dalším stromům.

2) Provizorní škrtidlo – první pomoc
Uřízněte kus paracordu a najděte klacek střední tloušťky. Ke klacku přivažte oba konce paracordu, přiložte provizorní škrtidlo na správné místo a kroucením šňůru napněte. (Pokud jste už škrtidlo přiložili, nesundávejte ho ani nepovolujte, je vhodné poznamenat čas přiložení). Jako škrtidlo paracord použijte pouze v extrémní situaci a pouze pokud víte, co děláte. Při nesprávném použití můžete zranění zhoršit.

3) Výměna přetržené tkaničky do bot
Stačí zatavit konce paracordu a navléknout ho do bot. (Další způsob jak mít u sebe paracord v divočině).

4) Provizorní opasek
A nebudete je mít na půl žerdi ... :-)

5) Přivázání věcí na batoh
Třeba láhev s vodou, aby byla přístupná, nebo něco většího, co se nevejde dovnitř do batohu.

6) Zajištění dlahy – první pomoc
Najděte větve správné velikosti a po přiložení ke zraněné končetině je opatrně svažte paracordem.

7) Nástraha

Vytáhněte vnitřní lanka paracordu a svažte je dohromady. Získáte tak 7x delší kousek šňůrky, která je hůře viditelná. Napněte nástražnou šňůrku tak aby při kontaktu spustila požadovaný mechanismus (poplach, fotopast, světlo,…).

 8) Rybářský vlasec

Vytáhněte vnitřní bílá vlákna a použijte je jako rybářský vlasec. Kousek paracordu včetně vnitřních vláken pak můžete použít jako provizorní mušku.

9) Nouzové stehy - první pomoc

Pokud nemáte žádnou jinou možnost, vnitřní vlákna paracordu lze použít i jako nouzové stehy k uzavření rány. Je to pořád lepší než nechat velkou ránu otevřenou a nechráněnou. Použijte vnitřní vlákna paracordu, které předem převaříte ve vroucí vodě.

10) Rybářská síť

Obvykle funguje lépe než vlasec z paracordu, ale spotřeba paracordu je z pravidla větší. Použijte 1m paracordu ze kterého vytáhnete vnitřní vlákna. Získáte tak cca 7m vnitřních vláken, které svážete do menší sítě.

 11) Čištění hlavně zbraně

Přivažte na paracord kousek látky a protáhněte hlavní.

 12) Držák na ryby (fish stringer)

V USA používaná varianta vezírku. Chycené ryby se navléknou na paracord a ponechají živé ve vodě, aby je bylo možné uchovat a připravit čerstvé.

 13) Lano k udržení skupiny pohromadě

Pokud máte dost paracordu, můžete k němu přivázat všechny členy supiny. Za špatné viditelnosti (tma, vánice,…) Vám pomůže udržet skupinu pohromadě a ve správném směru cesty. O každém tak budete mít přehled.

14) Utěsnění malých děr v nádobách

Další velice dobré využití paracordu. Pokud stavíte paracord (žárem), stane se z něj kousek lepkavého plastu. Jakmile se ochladí, tak ztuhne. Můžete si tedy roztavit kousek paracordu a použít jej k utěsnění menších děr nebo dokonce jako lepidlo.

15) Použití jako troud

Rozložte paracord na jednotlivé části (můžete využít i barevný oplet, i vnitřní vlákna), roztřepte paracord mezi prsty nebo kameny a použijte kousky jako podpalový materiál.